Bulten, Bouw en Bespreking varia

In dit stukje even wat gedachten die mij op dit moment bezighouden. Zoals de bulten op de Leeuwenlaan en het Zuidereinde, mijn reactie op het stuk over de bouw in Wijdemeren en een kleine aanvulling op een artikel in het Weekblad Wijdemeren.

Bulten

De nieuwe Leeuwenlaan ligt er mooi bij met een hemelsblauwe streep in het midden (dat schijnt iets te betekenen) en drie drempels. Twee van de drie drempels zijn goed te nemen met de daar toegestane snelheid van 50 km/u. De derde ligt op de brug voor de bocht naar Hilversum. De combinatie brug met drempel is geen gelukkige. Kom je uit Hilversum met 50 km/u dan fungeert de brug als springplank. Je wordt met je auto licht gelanceerd en komt dan met een harde knal neer. (Een inwoner meldde mij dat hij breekbare spullen in de auto had. Die waren na die klap niet breekbaar meer, want gebroken.). Komend uit ‘s-Graveland is dat effect iets minder, maar zeker voldoende om toch even flink af te remmen.

Klabam…

Op het Zuidereinde in ‘s-Graveland heeft Wijdemeren op een onverwachte en onlogische plek zonder aankondiging twee hoge gumatec drempels neergelegd. (Kent u ze nog van het Noordereinde indertijd. Toen er daar zeventien van werden geschroefd op de weg over de hele lengte van het Noordereind? En vrij snel weer verwijderd vanwege geluid en trilling in de bebouwing.)

Plotseling lagen ze daar. Onaangekondigd! Ik verloor wat onderdelen door de klap. Na twee daverende klappen ben ik nu op mijn hoede. Inmiddels zijn er ook borden gekomen, die aankondigen dat de bulten er aan komen en met een blauw 30 km bord wordt aangeraden om langzaam te rijden. (10 km/u zou beter zijn.)

Waarom daar?

Maar waarom daar? De bulten liggen links en rechts voor Trompenburgh. Op zich een slimme plek om trillingen, geluid en scheuren in huizen te voorkomen, want die staan daar niet. (Of het zou Trompenburgh met scheuren moeten zijn.) Waarom zou je nu juist op die honderd meter, waar niemand woont, maar 30 km/u moeten rijden terwijl bijna het hele Zuidereind van de Smidsbrug tot de 30 km/u zone aan het eind een 50km/u regime heeft, behalve de twee bulten die een adviessnelheid van 30 km/u hebben.
Lijkt me niet erg logisch en doordacht allemaal. Een beetje zoals de bulten op de Randweg in Nederhorst die weer eens zijn gerestaureerd.

Bouw

Collega auteur Ronald Frisart schetste een wat te duister beeld van de bouwactiviteiten van het vorige college volgens mij. (En dan bedoel ik niet het vorige college in deze raadsperiode. Laten we dat maar helemaal vergeten. Ik bedoel het college in de periode 2018-2022.) Als ik mij goed herinner was het de omgeving die bezwaar maakte tegen bouwen op de Molenmeent in Loosdrecht. Een protest dat door oppositiepartij DLP met vlijt werd opgepakt, waarna het plan in de raad  sneuvelde. Bovendien zijn de ontwikkeltijden voor een bouwplan zo langdradig dat een flink deel van wat er in deze periode gerealiseerd wordt, is gestart door het vorige college. Zoals bijv. hoek Elbert Mooylaan-Koninginneweg in Kortenhoef. En de ontwikkeling van woningbouw in Kasteel Nederhorst. Wat wel startte maar niet lukte was Zuidsingel fase 8 in Kortenhoef en Nederhorst Noord dat er goed uit zag, maar door de provincie verboden werd. Tegenwoordig zitten provincies anders in dit soort plannen, dus het kan zomaar toch gaan gebeuren.

Bespreking

In het Weekblad Wijdemeren staat deze week een artikel van de hand van Herman Stuijver over de oratie die Nadja Jungmann uit Nederhorst den Berg op 4 december hield bij de aanvaarding van de functie van bijzonder Hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam.
Ik kan u een beetje extra service geven als u geïnteresseerd bent in het onderwerp schuldenproblematiek waar haar oratie over ging.
De oratie is te zien met deze link.

(Mocht een pop up schermpje met Inloggen met Google verschijnen, vergeet dat en klik rechtsboven op het kruisje van de pop up, om het weg te laten gaan.)

3 gedachten op “Bulten, Bouw en Bespreking varia”

  1. Reactie op buiten, Bouw en Bespreking varia Leeuwenlaan in ’s-Graveland

    Als bewoner (al 23 jaar) van de Leeuwenlaan laat ik U weten blij te zijn met de “vernieuwde” Leeuwenlaan.

    Ook hier is niet alles verlopen zoals tijdens de enige participatiebijeenkomst aan ons bewoners werd voorgesteld. Dus dat werd opletten!!!
    Bij dergelijke reconstructies moet er regelmatig “bijgesteld” worden omdat het soms er wat anders bij ligt dan op oude tekeningen. Dat is mij bekend.
    Zo was de hemelsblauwe streep geen verzoek van bewoners maar een “opleuk-speeltje” van de gemeente
    De 3 drempels in de Leeuwenlaan zijn aangelegd conform het voorgestelde Raadsbesluit met als doel de max 50km snelheid beter te respecteren.
    2 van de 3 drempels kunnen toch nog helaas met iets meer dan 50 km genomen worden zonder gevolgen.
    De drempel op het Witte Bruggetje is een ander verhaal.
    Auto’s vanuit Hilversum hebben de neiging om tot aan de drempel op het Witte Bruggetje VEEL HARDER te rijden dan de max 50 km , waardoor auto’s “gelanceerd” kunnen worden.
    Een speciaal verkeersteam heeft onderzoek naar deze drempel gedaan. Waarschijnlijk vanwege klachten bij de gemeente Wijdemeren. Uit onderzoek is blijkbaar gebleken dat de drempel voldoet aan de gestelde eisen en reconstructie niet aan de orde is.
    Dus ….. Uw informant met breekbare spullen moet toch echt wel te hard hebben gereden. !!!
    Wat tegen het “lanceren door te snel rijden” zou kunnen helpen is, dat de gemeente 200 of 300 meter voor de Witte Brug het “max 50km bord” weer opnieuw gaat plaatsen.
    Een flitspaal zoals op de s’-Gravelandseweg kan ook helpen!!!

    Lily Rootinck

  2. Voor het merendeel van de gerealiseerde woningbouw is de start geweest voor 2018. Doorlooptijd is tot oplevering circa 10 jaar inmiddels. Dan praat je over wethouders Theo en Jan Jaap.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.