De laatste horde is deze dinsdagmiddag genomen. Een ruime meerderheid van de Eerste Kamer stemde voor het wetsvoorstel om de gemeenten Wijdemeren en Hilversum op 1 januari te laten fuseren tot de nieuwe gemeente Hilversum.

Een verrassing was het niet. Gezien de stemverhouding in de Tweede Kamer, toen die zich achter de fusie schaarde, en gezien het eerdere debat in de senaat viel aan te nemen dat ook in de Eerste Kamer het wetsvoorstel op een meerderheid zou kunnen rekenen. En zie: 52 senatoren stemden vanmiddag voor het wetsvoorstel, 23 daartegen.
Zoals te verwachten was, kwamen de tegenstemmers uit de uiterst rechtse hoek: BBB, FvD, PVV en JA21. Ook drie afgesplitste eenmansfracties stemden tegen: twee ex-BBB’ers en een ex-FvD’er.
Moties
Van de vier moties werden er drie met ruime meerderheid weggestemd (twee van de BBB, een van de PVV). Eén BBB-motie werd aangehouden. Die vraagt om in de wet ARHI over gemeentelijke fusies op te nemen dat maatschappelijk draagvlak voor fusies voortaan moet worden aangetoond volgens meetbare criteria, bijvoorbeeld een referendum. Enfin, die motie komt nog wel eens aan de orde (of niet natuurlijk), maar betekent voor de fusie Wijdemeren-Hilversum dus niets.

Het gaat niet om links of rechts, maar om platteland versus stad. Van een onvoltooide wetgeving ‘AHRI van onderop’ hebben CDA, PvdA/GroenLinks, D66, VVD en CU handig gebruik gemaakt. De inwoners buiten spel gezet, genegeerd. Het is de BBB met steun van FvD, PVV en JA21, te prijzen dat deze er alles aan gedaan heeft het ontstane democratisch gat te dichten.
Einde van de democratie in Wijdemeren.
Sinds wanneer behoort de BBB tot de uiterst rechtse hoek? Vind dat sws een vreemde term …
Zie https://rading-0.nl/wijdemeerse-zwaartepunt-van-uiterst-rechts-ligt-in-nederhorst-den-berg/
BBB is een rechts populistische partij en in mijn optiek nog wel eens extreem rechts.