Enige nieuws: burgemeester zonder stropdas

Opmerkelijk weinig nieuws leverde de raadsvergadering afgelopen donderdagavond op. Nou ja, één dingetje: burgemeester Mark Verheijen droeg geen stropdas.

De agenda wees er al op, spannend zou het donderdag in de gemeenteraad vast niet worden. Naast de gebruikelijke plichtplegingen (vaststellen besluitenlijsten en dergelijke) waren er twee hamerstukken (bedrijfsverzamelgebouw Loodijk 18 in ’s-Graveland en de Kerklaan in Kortenhoef inrichten als 30 kilometerweg) en slechts één bespreekstuk (bestuursopdracht asielzoekerscentrum).

Losbandigheid

Alvorens daaraan te beginnen kwam raadsvoorzitter Verheijen met het enige echte nieuws van de avond: hij had geen stropdas om. Nee, verroest, ’t was me nog niet opgevallen, maar inderdaad: wel de ambtsketen, maar geen stropdas. Die ‘losbandigheid’, zoals hij het noemde, wilde hij even verklaren. Hij had een overhemd aangetrokken ‘waaronder geen das kan’. Een glimlach op bijna aller gezichten was zijn deel.

Fusie D66

Nog een piepklein nieuwtje had Nanne Roosenschoon (D66): de D66-afdelingen Wijdemeren en Hilversum hadden de avond tevoren besloten te fuseren. Heel logisch natuurlijk, gezien de komende gemeentelijke fusie. De komende tijd komen vast meer partijen met zulke fusiemeldingen.

De bestuursopdracht om te gaan zoeken naar een geschikte plek voor een asielzoekerscentrum (AZC) verliep zoals na de commissievergadering van vorige week mocht worden verwacht: vrijwel geruisloos. Verheijen had aan het voorstel aan de raad een addendum toegevoegd, met daarin de toezegging om bij het zoeken naar draagvlak voor een AZC eerst het inwonerspanel in te schakelen en te kijken of nog iets meer aan participatie kan worden gedaan. Tevredenheid alom daarover, maar dat lag voor de hand, want met zijn toevoeging was Verheijen keurig tegemoet gekomen aan kritische opmerkingen in de commissie van vorige week.

‘Menige wenkbrauw omhoog’

Wel was de bijdrage van Patricia IJsbrandij (DorpsBelangen), die als eerste het woord kreeg, nog even het beluisteren waard. Ze herinnerde eraan dat het optreden van haar partijgenote Renske van der Brug in de raadscommissie ertoe had geleid dat ‘menige wenkbrauw omhoog ging’ en dat Van der Brug ‘enkele scherpe opmerkingen’ maakte naar aanleiding van hoe het destijds was gegaan met het plan voor een AZC op het voormalige Nera-terrein. Die nogal lompe opmerkingen waren inderdaad slecht gevallen. Maar IJsbrandij maakte duidelijk dat ook haar fractie zich geheel kan vinden in het (inmiddels aangevulde) voorstel om te gaan zoeken naar een AZC-locatie.

Terwijl de andere fracties nog aan het woord moesten komen, was daarmee wel duidelijk hoe de stemming zou uitpakken: gemeenteraad unaniem vóór. En zo geschiedde.

Nog leven in politiek?

Al drie kwartier nadat Verheijen de vergadering had geopend kon hij de hamer voor het laatst laten vallen. Klaar, niks meer de bespreken.

Best wonderlijk eigenlijk. Zit er nog wel leven in politiek Wijdemeren? Of moeten we wachten tot na de verkiezingen van november 2026 een nieuwe (dan Hilversumse) gemeenteraad is gevormd?

Eén gedachte op “Enige nieuws: burgemeester zonder stropdas”

  1. Zit er nog leven in de lokale politiek? Eigenlijk niet sinds het raadsbesluit om bestuurlijk te gaan fuseren. Gaat DB de verkiezingen in net een ambtelijk samengaan als verkiezingsslogan? Woningzoekenden hebben het allang opgegeven en richten zich als groep tot Hilversum. Woningeigenaren zorgden ervoor dat Wijdemeren op de Allerlaatste Plaats eindigde van Alle Nederlandse gemeenten in een tevredenheidsonderzoek van de VEH rond hoe ze
    worden bejegend. Juist, niks van gehoord? Dat komt omdat ongewenst nieuws liever geheim moet blijven. Nee, dan naar beter opzien baren zonder stropdas…..

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.