Teken van Leven Rading Nul

Het is stil in de Wijdemeerse politiek. (Als die nog bestaat.) En dus is het stil op Rading Nul (Als die nog bestaat.). Op het eerste hebben wij geen invloed, op het tweede wel. Laat ik u dus verrassen met wat ditjes en datjes als levensteken.

 

Wethouder b.d. Rosalie van Rijn (Foto: Douwe van Essen)

First things first!

Zaterdag kwam ik onze Wethouder (Buiten Dienst) Rosalie van Rijn tegen op de Meenthof. Zij liep daar niet zomaar in haar uppie, nee zij liep daar met z’n drieën! Trotse jonge moeder achter de kinderwagen met daarin zoon Dieter, geflankeerd door haar man. Dieter is een wolk van een baby. Eén van de laatste nieuwe inwoners van de gemeente Wijdemeren, of misschien kan ik beter zeggen één van de eerste nieuwe inwoners van Hilversum, want ik krijg wel heel veel Hilversum te verwerken in de mail de laatste tijd. Alsof wij geen eigen gemeente meer zijn met een eigen college en een eigen gemeenteraad.

Nieuwe Argumenten

Dat brengt mij op het volgende. Ik gaf in het stuk over de vrije MRA laadpalen een reactie op Rob Koedijker. Mijn reactie kwam er op neer dat ik de kosten van eventuele laadpaaltegels had aangevraagd op de website van Wijdemeren, maar antwoord kreeg van iets of iemand die zich “Gemeente Hilversum”  noemt. In die reactie liet Gemeente Hilversum mij weten dat er geen tegels in het groenstrookje bij mij voor de deur konden komen, omdat dat het onderhoud in gevaar zou brengen. Ik antwoordde Gemeente Hilversum dat dat groenstrookje van 90 cm breed vol ligt met 23 tegelpaadjes om niet in de hondenpoep te stappen, dus waarom niet. Een cc. van mijn antwoord stuurde ik aan ons bevoegd gezag, raad en college van Wijdemeren. Ik kreeg van Wijdemeren een ontvangstmail dat de brief was aangekomen en de gebruikelijke weg zou volgen in het gemeentehuis. Dus op de lijst ingekomen stukken verwachtte ik. Niet dus. Geen reactie ook trouwens, terecht want dat had Gemeente Hilversum immers al gedaan.

Nieuwe argumenten!

Ik kreeg wel een vlotte reactie van Gemeente Hilversum. Gemeente Hilversum was kennelijk gevoelig voor mijn argument van die tegelpaadjes, maar wilde toch die drie tegels niet in het groenstrookje. Dus kwamen er twee overtuigende gloednieuwe argumenten.

  1. Dat de paadjes er liggen voor de hondenpoep hoeft niet meer, want er geldt inmiddels een opruimplicht. (Net als een aanlijngebod.) Dus er is geen hondenpoep meer in Wijdemeren. Dat scheelt een stuk.
  2. Nog veel overtuigender was het tweede nieuwe argument van Gemeente Hilversum. Vanwege de klimaatverandering wil Gemeente Hilversum niet dat er drie tegels in de groenstrook worden gelegd opdat het regenwater in de grond kan zakken. Dat is het beleid van Gemeente Hilversum, geen tegels in het groen. Stel u voor dat Kortenhoef onder water komt te staan door  tegels in het  groenstrookje. Dat wil ik niet op mijn geweten hebben.

Ik overwoog om bezwaar te maken, maar ik geef het op. Gemeente Hilversum heeft gewonnen op beleid met sterke argumenten. Vanaf 1 januari ga ik wel betalen om mijn zonnepanelenstroom aan Eneco te mogen slijten, in plaats van mijn eigen auto er mee op te laden. (Dan kan dat datacenter in Amsterdam Zuidoost er nog wat aan hebben.)

Morgenavond Dorps CV’s in Ankeveen
Foto: Wijdemeren gemeente Hilversum.

Morgenavond komen de verhalen van de zeven dorpen van Wijdemeren voor het eerst samen tijdens de feestelijke presentatie van de dorps-cv’s en de opening van de expositie Zeven dorpen, zeven gezichten bij de Ankeveense IJsclub. Het wordt een gezellige avond vol verhalen, muziek en ontmoeting.

Foto: Wijdemeren gemeente Hilversum.

Vanaf 19.00 uur is er een inloop en expositie van de dorps-cv’s van de  dorpen en buurtschappen in Wijdemeren. (Lijst van Wikipedia.)

Programma
  • 19.00 uur – Inloop & expositie
    Bekijk de zeven dorps-cv’s, ontmoet elkaar en geniet van koffie van barista Symon Kamstra, hapjes en drankjes van Het Wapen van Ankeveen en een ijsje van Bij Amelie. DJ Cobus zorgt voor de muziek.
  • 20.00 uur – Ankeveens Havenloos Mannenkoor
    Een muzikale en gezellige aftrap van het gezamenlijke programma.
  • 20.15 uur – Feestelijk programma
    Onder leiding van Nico van Kooi, met stadsdichter Maria Farag, een bijzonder optreden van Loosdrecht Chambers en de symbolische overdracht van de zeven dorps-cv’s aan Hilversum. Het Havenloos Mannenkoor zorgt voor de feestelijke afsluiting.
  • Vanaf ca. 20.45 uur – Borrel, expositie & DJ Cobus
    Tijd om na te praten, de expositie verder te bekijken en samen het glas te heffen.
  • 22.00 uur – Einde
Even bijgepraat

Zo, u weet weer dat Rading Nul nog een beetje up en running is in deze politiekloze periode. Zelfs de campagne ligt compleet stil zo lijkt het. Er komt de laatste paar dagen nog slechts geluid uit de hoek van BBB, ofwel Stijn Visée. De beide burgemeesters Verheijen en Van den Top en  reizen wel gezellig samen heel wat af op de Wijdemeerse dreven en wateren om overal handen te schudden en kennis te maken.

 

2 gedachten op “Teken van Leven Rading Nul”

  1. Een herinnering uit de ouwe doos.
    De raad van Loosdrecht nam bij de vorige herindeling op gepaste wijze afscheid van haar ambtenaren.
    In een dienende rol als volleerde obers zorgden zij voor hapjes en drankjes voor hun ambtenaren. Ik mocht bij de ingang champagne uitserveren en heette de gasten hartelijk welkom. Hoe anders ging dat nu. Een simpele verhuizing. Namens vele inwoners: bedankt, beste ambtenaren! Het ga jullie goed!

  2. Er moet toch een oplossing zijn voor het opladen van je auto Rik.
    Trouwens mijn complimenten voor je gevoel voor humor en doorgaan met Rading 0 svp.
    We moeten toch informatie uit Wijdemeren blijven krijgen voorlopig. Groet, Lia

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactie gegevens worden verwerkt.